Miejsce pracy powinno być czyste, eleganckie i zadbane, szczególnie jeśli zależy nam na pozytywnym odbiorze i pozycji profesjonalistów. Jeżeli miejsce pracy będzie wyglądało dobrze i na wysokim poziomie to zyskamy większa przychylność klientów. Ludzie budują początkową opinię w dużej mierze na podstawie wyglądu i pozorów, więc warto zadbać o odpowiednie cechy. Z tego powodu styl klasyczny czy industrialny polecane są przy urządzaniu miejsc pracy, gdyż dają poczucie komfortu, profesjonalizmu i wysokiego standardu.

Narodziny stylu industrialnego

Styl narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku z powodu konieczności zagospodarowania opustoszałych budynków, które zapełniały centrum dużych miast. W połowie XX wieku w Stanach nastąpił kryzys, w efekcie którego wiele przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo. W centrach miast i na obrzeżach pozostawały nieużytki – puste budynki po fabrykach, magazynach i halach produkcji. Z czasem zainteresowali się nimi artyści, który zamieniali je w swoje mieszkania, pracownie i miejsca wystaw. Sam Andy Warhol stworzył słynną pracownię Silver Factory w Nowym Jorku właśnie w takim poprzemysłowym budynku.

O stylu industrialnym słów kilka- zasady i opcje

Styl industrialny to świetny pomysł w przypadku nie tylko mieszkań typu loft czy studio, ale także gdy chodzi o miejsce pracy. Założenia stylu są łatwe w przyswojeniu i zastosowaniu, a zapewniają elegancką kompozycję, dzięki której zyskamy w oczach klientów i kontrahentów. Styl wyróżnia się surowością formy, minimalizmem, prostotą. Wyrazu i unikalnego charakteru nadają chłodne barwy, podstawowe materiały (drewno, metal i beton) oraz różnego stylu meble, tworząc różnorodność w jednej, uzupełniającej się jednak kompozycji.

Meble i kompozycje

Dobór mebli gwarantuje dużą swobodę, gdyż w początkowej fazie rozwoju stylu meble były dopierane najczęściej przypadkowo. Warto wybierać meble o unikalnym wyglądzie – pojedyncze egzemplarze, ostatnie sztuki lub o wyjątkowym wyglądzie, dzięki czemu wystrój nabierze autentycznego charakteru stylu industrialnego. Warto łączyć ze sobą różne materiały i wykonania – stare z nowym czy klasyczne z nowoczesnym. Taki misz-masz sprawi, że wnętrze będzie bardzo oryginalne i z duszą. Warto pomyśleć o elementach handmade i odnowionych częściach wyposażenia. Można takie rzeczy zakupić na aukcjach czy targach przedmiotów. Jednak wiele ciekawych propozycji, nawet dedykowanych konkretnym stylom, można zakupić w sklepach stacjonarnych, jak Ikea czy Black Red White oraz sklepach internetowych, jak e-krzeslo.com.pl czy allegro.

Aranżacje industrialne dopełnią odpowiednie dodatki – to one dodadzą wyrazu i indywidualnego piękna wystrojowi. Warto pamiętać o podstawowej zasadzie stylu – minimalizm i prostota. We wnętrzu w stylu industrialnym nie powinno być zbyt wiele elementów i mnogość dodatków, nawet tych subtelnych. Dla przełamania chłodnego wyrazu można zastosować sztuczkę z jaskrawymi i ciepłymi dodatkami – szaro-beżowe wnętrze i kanarkowe poduszki czy lawendowy dywan. Kilka akcesoriów w żywych kolorach ociepli wnętrze i podkreśli jednocześnie surowość i prostotę stylu industrialnego.

Mniejsze dodatki w stylizacjach industrialnych są równie ważne. Kolorowe klosze lamp lub stylizowane, metalowe czy druciane lampy to must have stylu z lat 50. Oświetlenie jest ważnym elementem stylu industrialnego, więc warto wybrać stylowe żarówki na kolorowych kablach lub druciane abażury z widocznymi żarówkami – to świetny element wystroju zarówno w mieszkaniu i biurze w stylu industrialnym.

Styl industrialny w rzeczywistości jest o wiele łatwiejszy, niż mogłoby się wydawać. Prostota i minimalizm sprawiają, że nie trzeba szukać wymyślnych kształtów i wkładać ogromnego wysiłku w komponowanie wystroju, jak na przykład przy stylu rustykalnym. Meble i dodatki są łatwe do wybrania – nawet zwyczajne przedmioty mogą stać się wyjątkowymi elementami wystroju. Stary gramofon, maszyna do pisania czy drabina jako regał lub stojak na kwiaty – idealnie wpiszą się w założenia stylu. Duża swoboda w dekorowaniu wnętrza i nastawienie na surowość wykończenia sprawiają, że styl industrialny będzie świetnie sprawdzał się w biurach i miejscu pracy.
 

Chcesz stworzyć industrialne biuro i potrzebujesz wyposażenia? Wybierz sklep internetowy Mateomarket

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *