Poczekalnia to ważne miejsce w firmie, ponieważ jest pierwszym miejscem, z którym spotykają się odwiedzający placówkę. Wystrój poczekalni jest istotny, gdyż przez jego pryzmat goście będą budowali opinię w początkowej fazie zapoznania z firmą. Z tego powodu właściwe zaaranżowanie tej przestrzeni jest ważne dla wizerunku firmy. Poczekalnia w zależności od rodzaju firmy i warunków miejsca będzie dawała inne możliwości.

Rozplanowanie
Wiele miejsc ma swoją poczekalnię – firmy, przychodnie, szpitale, przedszkola. W zależności od miejsca i ich funkcji przestrzeń dla oczekujących będzie urządzona i rozplanowana inaczej. Rozplanowanie należy dostosować do placówki i działalności firmy. Jednak kilka uniwersalnych zasad można zastosować w każdym miejscu, w którym konieczna jest poczekalnia. W centrum uwagi w poczekalniach znajduje się recepcja, dzięki czemu goście i klienci mogą bez problemu udać się prosto do celu, by zasięgnąć informacji. Poczekalnia w stylu minimalistycznym będzie dobrym pomysłem w większości przypadków. Minimalistyczne wnętrza dają poczucie profesjonalizmu, mając estetyczny i elegancki wygląd.

Poczekalnia w dużym biurze
W korporacjach poczekalnie mają trochę inny wymiar. Recepcja się tam znajdująca ma na celu udzielanie informacji na temat biur czy harmonogramów godzin dla pracowników lub kontrahentów. Funkcja recepcji przypomina sekretariat – można pozostawiać tutaj dokumenty lub wiadomości, które zostaną przekazane do odpowiednich rąk lub umawiać wizyty. Poczekalnia w firmie powinna być elegancka i schludna. Klienci mogą oczekiwać w takim miejscu w swobodnej i komfortowej atmosferze przy kawie. Warto zapewnić gościom możliwość skorzystania z firmowych katalogów lub czasopism branżowych.

Poczekalnia do lekarza
Charakterystycznym miejscem jest poczekalnia medyczna. Ustawione szeregowo pod ścianą krzesełka z plastiku, jasne kolory ścian i posadzka z płytek – to częsty obraz poczekalni szpitalnych lub przychodni. Poczekalnie medyczne muszą być zaprojektowane inaczej ze względu duży ruch wśród odwiedzających. Takie miejsce powinno być przestrzenne. Głównym elementem będą tablice informacyjne, dzięki którym pacjenci będą mogli zdobyć niezbędne informacje i trafić do właściwych gabinetów. W poczekalni będą panowały duże przestrzenie i jasne kolory. Podstawowym wyposażeniem będą ławeczki i krzesła dla pacjentów – proste i w większej ilości. Czasami będą posiadały rozkładane podkładki, jak krzesła na uczelniach. Czasem uzupełnieniem w umeblowaniu będą niewielkie stoliki czy gazetniki naścienne.

Poczekalnia w salonach kosmetycznych i salonach SPA
Poczekalnie w salonach kosmetycznych są wyjątkowe. Są to miejsca eleganckie i komfortowe. Klienci mają poczuć się swobodnie, wygodnie, zrelaksowani i rozpieszczeni. Będą tu panowały przeważnie jasne kolory, ciepłe oświetlenie i przyjemny zapach. Zastaniemy na miejscu wygodne kanapy i fotele, które pozwolą na odprężenie. Uzupełnieniem będą niewielkie stoliczki. Przestrzeń będzie udekorowana gustownie obrazami, świecami i kwiatami.

Poczekalnia jest praktycznym miejscem, więc ma być komfortowa i funkcjonalna. Jej styl powinien być odpowiednio dostosowany do miejsca zarówno w kwestii stylu, rozplanowania, jak i umeblowania. Warto zadbać o reprezentatywny wygląd poczekalni, gdyż będzie on miał odbicie na wizerunku firmy i opinii klientów.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *