Sala konferencyjna to jedno z najważniejszych miejsc w firmie, bowiem w tym miejscu podejmuje się delegacje i gości oraz ważą się tutaj ważne dla biznesu i rozwoju placówki sprawy. Kilka elementów wpływa na pozytywne lub negatywne postrzeganie sali konferencyjnej, a co za tym idzie na wizerunek całej firmy.

Ergonomia
Podstawową cechą Sali konferencyjnej jest funkcjonalność, gdyż ma ona pełnić ważną funkcję jako miejsce spotkań pracowników, partnerów biznesowych oraz kandydatów na stanowiska w firmie. Ma być nie tylko wizytówka firmy i imponować wystrojem, ale także być użyteczna. Musi zapewniać komfort użytkownikom i być odpowiednio wyposażona, począwszy od podstawowych mebli – krzesła, szafki, stół – aż do niezbędnych elementów sprzętowych, jak tablica multimedialna, rzutnik, podłączenie internetowe czy gniazdka. W sali konferencyjnej warto postawić na styl minimalistyczny i elegancki. Należy zrezygnować ze zbędnego przepychu i wielu elementów dekoracyjnych czy dużej ilości mebli. Kilka subtelnych dodatków do wystroju będzie wystarczające. Warto jako dekorację umieścić logo firmy na ścianie. Użytkownicy muszą odczuwać swobodę i dopasowanie przestrzeni do funkcji sali.

Kolorystyka
Najlepszymi kolorami do biura są łagodne i jasne barwy, które będą przyjemne dla oczu. Dodatkowo jasna kolorystyka optycznie powiększy przestrzeń, dzięki czemu firma będzie zdawała się bardziej przestrzenna. Naturalne odcienie będą idealnym wyborem – szarość czy beże. Pastelowe odcienie żółci lub pomarańczowego poprawią koncentrację pracowników i dodadzą im energii w trakcie pracy. Jasne, ale nie neonowe, odcienie zieleni będą odpoczynkiem dla oczu i pozwolą się zrelaksować. Chłodne tony niebieskiego pozwolą się wyciszyć i skoncentrować.

Oświetlenie
W miejscu pracy powinno być odpowiednie oświetlenie, gdyż pracownicy spędzają w pracy długie godziny. Zbyt mocne i rażące oświetlenie będzie powodowało zmęczenie i rozdrażnienie. Z kolei zbyt ciemne, czyli za słabe będzie skutkować brakiem motywacji, sennością i roztargnieniem. Jeżeli mamy taką możliwość wybierajmy na biuro lokale z dużą ilością okien, które będą zapewniały dodatkowe i naturalne oświetlenie, które poprawi samopoczucie pracowników. W sali konferencyjnej okna pozwolą na wietrzenie pomieszczenia, a poprawna cyrkulacja powietrza pozwoli koncentrować się nawet w późnych godzinach wieczornych.

Meble
Sala konferencyjna może mieć różne funkcje i w zależności od nich będzie wymagała innych elementów wyposażenia. Jeżeli mają w niej odbywać się spotkania, szczególnie z partnerami biznesowymi, negocjacje czy podpisywanie ważnych dokumentów to powinien znaleźć się w niej stół konferencyjny oraz krzesła przede wszystkim. Jednak, jeśli sala konferencyjna będzie służyła jedynie do prezentacji i wystąpień to wystarczy ustawić krzesła w systemie teatralnym – wszystkie zwrócone w stronę prelegenta, jak w auli. Z kolei, gdy sala będzie służyła przeprowadzaniu szkoleń i warsztatów to warto zastosować system szkolny lub stoły ustawić w kształt podkowy z miejscem dla prowadzącego pośrodku. Sala konferencyjna powinna zostać wyposażona w tablicę – klasyczną lub multimedialną, a także rzutnik. W sali powinna być możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego, jak laptop. Sala konferencyjna powinna być zadbana, schludna i elegancka, a przy tym w pełni funkcjonalna i dostosowana do swojego przeznaczenia.
 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *