Poczekalnia to miejsce, które klienci i kandydaci do szeregów firmy widzą jako pierwsze i na jego postawie zaczynają budować opinię na temat danego miejsca. Warto zadbać, by goście czuli się komfortowo w poczekalni, a samo miejsce zrobiło na nich pozytywne wrażenie. Jest wiele możliwości na urządzenie poczekalni dla gości i jej wygląd zależy od wyglądu firmy, jej stylu oraz układu czy funkcji. Jednym z ciekawych pomysłów na przyjemne wnętrze i wywołujące pozytywny odbiór wśród gości jest poczekalnia w stylu retro – pełna żywych kolorów i radosnych, unikalnych wzorów.

Kilka słów o stylu retro
Styl retro przenosi nas w lata 50., 60. I 70. minionego wieku. Znany, szczególnie w krajach anglojęzycznych, pod inną nazwą – midcentury modern lub vintage. Wnętrza w stylu retro łączą nowe ze starym. Nowoczesne elementy przeplatają się ze stylizowanymi na stare meblami i wyjątkowymi dodatkami. Charakterystyczne, żywe kolory i różnorodne wzory w towarzystwie abstrakcyjnych form to esencja stylu vintage. Styl zdecydowanie jest unikalny, popularny i radosny w swoim przekazie.

Cechy stylu
Podstawową zasadą stylu retro jest wyrazisty kolor. Wnętrza w takim klimacie będą radosne i barwne. Z tego powodu w stylu retro stawiamy na wyraziste kolory oraz typowe dla minionych dekad geometryczne czy roślinne wzory. Obecnie styl retro wprowadza się do pomieszczeń w postaci stonowanych wzorów, które współgrają ze sobą. Kiedyś w pomieszczeniach panował barwny misz-masz, pełen mocnych i wzorzystych elementów, zasłon i tapet. Dzisiejsze kompozycje są bardziej harmonijne. Lata 50. – 70. Ubiegłego wieku wprowadziły nowy element – chromowane elementy w postaci przykładowo nóżek i stelaży mebli lub gałek czy klamek. Styl retro to także fantazyjne kształty wśród mebli, które mogą być wykonane z grubego plastiku lub drewna.

Jakie ściany pasują do stylu retro?
We wnętrzach w stylu retro ściany powinny stanowić tło dla oryginalnych dekoracji, zieleni roślin czy wyjątkowych i misternie wykonanych mebli. Najczęściej wybierany jest kolor biały, który stanowi świetną bazę dla innych kolorów. Innym pomysłem na dekorację ścian jest tapeta w geometryczne wzory lub z motywem roślinnym. Jednak przy wyborze wzorzystej tapety należy uważać, bo w przestrzeni biurowej w zbyt dużej ilości może wyglądać kiczowato i staromodnie. Elementy dekoracyjne z cegły na ścianach będą dobrze wpasowywać się w styl retro.

Meble w stylu retro
Meble powinny przykuwać spojrzenie i być jednocześnie ozdobą pomieszczenia. Można postawić na stylizowane meble na minioną epokę lub wybrać jeden stary mebel, do którego dopasujemy pozostałe. Meble powinny opierać się na drewnie, skórze, plastiku, a także szkle czy stylizowanym metalu. Jako obicie krzeseł czy siedzisk można zastosować grube materiały – najlepiej jednolitego koloru lub pikowane. Chromowane elementy będą esencją stylu
retro.

W kwestii dodatków warto wybrać kilka dla uzupełnienia kompozycji – kolorowe poduszki, barwne abażury, czy popartowe obrazy będą ładnie dopasowywać się do wystroju. Mile widziane są także nieco archaiczne elementy, jak gazetniki lub starodawne zegary. Styl retro łączy stare z nowym.

Poczekalnia w stylu retro będzie z pewnością wyjątkowa i wprawi gości w pozytywny nastrój, dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi oraz żywym barwom. W takim otoczeniu klienci będą czuć się swobodnie i zrelaksowani.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *