Sala konferencyjna jest bardzo ważnym miejscem w firmie, gdyż to właśnie tutaj najczęściej przyjmuje się delegacje i gości, a także tutaj podejmuje się istotne dla firmy decyzje. Warto zadbać o odpowiedni wygląd i funkcjonalność sali konferencyjnej, by sprzyjała rozwojowi biznesu i dobrym relacjom wśród pracowników. Oto kilka wskazówek, co należy zrobić, by sala konferencyjna była dumą firmy.

Ergonomia jest podstawą
Pierwszą cechą sali konferencyjnej jest ergonomia. Odbywają się tutaj spotkania z pracownikami i kandydatami oraz kontrahentami, więc sala powinna być praktyczna. Powinny znaleźć się tutaj niezbędne elementy i kilka drobnych dodatków, by nie dekoncentrować nikogo w trakcie spotkań.

Styl
Styl sali konferencyjnej może być różny w zależności od firmy, ale powinien być odpowiednio dopasowany do wystroju całej placówki dla zachowania harmonii i spójności. Polecanym stylem dla przestrzeni biurowych jest styl klasyczny, szczególnie w przypadku renomowanych i prestiżowych firm. Świetnie sprawdzi się w kancelariach prawnych i luksusowych biurach, gdzie oczekuje się odrobiny przepychu i dobrego wyglądu. Jednak styl klasyczny sprawdzi się także w mniejszych i skromniejszych firmach, dodając im charakteru luksusowości i ekskluzywności. Styl klasyczny cechuje się wystawnością, skupieniem na detalach i prostotą formy. W tym stylu królują ciemne barwy i ciężkie materiały. Powinno się stawiać na drewniane meble, gładkie i lakierowane powierzchnie oraz skórzane tapicerki. Oczywiście z powodu wysokich kosztów, które powoduje urządzenie pomieszczeń w takim stylu, można skorzystać z dobrych gatunkowo imitacji.
Jednak, jeśli nie jesteśmy fanami stylu klasycznego to inną opcją dla biura i sali konferencyjnej jest styl współczesny – modernistyczne wnętrze jest bardzo często spotykane w firmach. Prostota, minimalizm i syntetyczne imitacje to tańszy w kosztach, ale równie elegancki wybór. Przykładem są zadbane, harmonijne wnętrza w stylu skandynawskim. W stylu modernistycznym stawiamy przede wszystkim na jasne kolory i kontrasty barw. Kompozycje mają stanowić homogeniczną, elegancką i prostą całość.

Meble – jakie?
Przy wyborze mebli do sali konferencyjnej stawiamy na solidność wykonania. Po pierwsze, mają one być reprezentatywne i odzwierciedlać nasze profesjonalne podejście. Po drugie, mają być wytrzymałe i posłużyć przez lata, nie niszczejąc w oczach. W sali konferencyjnej musi znaleźć się najważniejszy element – stół. Będzie on centrum sali. Można wybrać prostokątny lub okrągły, przy czym ten drugi będzie dawał poczucie równości i partnerskich relacji w firmie. Z kolei prostokątny stół wyznaczy hierarchię, gdyż osoby zasiadające przy krótszych bokach będą w pozycji dominującej (jak niegdyś gospodarz posiadłości w czasach królewskich czy szlacheckich). Jednak dla złagodzenia takiego przekazu przy wyborze stołu prostokątnego wystarczy, że szefostwo zasiądzie z kontrahentami przy dłuższym z boków.

Sprzęt
W pokoju, w którym mają odbywać się ważne spotkania i prezentacje powinien znaleźć się niezbędny do ich obsługi i sprawnego przebiegu sprzęt. Wszystkie elementy powinny być sprawdzone i działające należycie. Podłączenia sprzętów elektronicznych nie powinny być widoczne. Wszelkie kable należałoby zamaskować. W sali konferencyjnej muszą znaleźć się gniazdka. W przypadku funkcji sali prezentacyjnej także rzutnik, tablica multimedialna lub ekran będą wymagane. Niezbędne dokumenty i materiały można umieścić w sali, ale nie na widoku, by nie sprawiały wrażenia chaosu i nieładu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *