Konferencje, spotkania biznesowe, meetingi – to nieodłączna część pracy w firmie. Wszystkie eventy tego typu odbywają się w sali konferencyjnej. Miejsce to stanowi wizytówkę firmy i z ego powodu powinna być, jak najbardziej reprezentatywna i imponująca, także w kwestii wyposażenia i funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy kilka cennych rad, jak urządzić idealną salę konferencyjną.

Wizytówka firmy
Wygląd sali konferencyjnej wpływa wizerunek firmy. Partnerzy, uczestnicy spotkań i szkoleń, a także współpracownicy będą oceniali biznes i placówkę na podstawie miejsca spotkań. Pierwsze wrażenie powinno być piorunujące – schludne, eleganckie i nowoczesne wnętrze z odrobiną unikalnego klimatu.

Kolor
Barwy odgrywają w przestrzeni domowej i biurowej znaczącą rolę, choć mogłyby wydawać się mało istotne. W miejscu pracy podstawą jest profesjonalizm, więc nie warto ryzykować niestandardowych i artystycznych rozwiązań w kwestii doboru kolorów. Najlepsze okażą się sprawdzone połączenia kolorystyczne, zarówno w kwestii samej aranżacji i mebli. Czerń i biel będą ponadczasowym klasykiem. W przestrzeni biurowej i konferencyjnej sprawdzą się kolory stonowane, przyjazne dla oczu, ale z palety jasnych lub neutralnych barw. Wybór żywych i kontrastujących kolorów może okazać się nie tylko ryzykowny, ale wręcz nieodpowiedni. W kwestii mebli, szczególnie blatów, doskonale wpasują się odcienie brązów, czerni czy szarości. Warto wybierać blaty gładkie i drewniane – dają poczucie wystawności i elegancji.

Funkcjonalność
Sala konferencyjna musi być ergonomiczna z powodu swojej podstawowej funkcji. W końcu trudno działać i podejmować istotne dla firmy decyzję w miejscu, które nie jest funkcjonalne i odpowiednio wyposażone. Meble w sali konferencyjnej powinny być ustawione w przemyślany sposób i współgrać z rozmiarem sali, by zapewniać odpowiednią przestrzeń do działania. Nie powinno być uczucia przepełnienia ani pustki. Możemy skorzystać z jednego z trzech rozwiązań w ustawieniu mebli – pierwszy opiera się na ustawieniu stołu pośrodku, by goście siedzieli po obu stronach twarzą w twarz; drugi – ustawiamy kilka stołów w formie podkowy, by uczestnicy spotkań siedzieli po zewnętrznej stronie. Układ ten pozostawia przestrzeń pośrodku dla referenta, którego wszyscy widzą.; Ostatnim z proponowanych układów jest stół rozkładany, który sprawdzi się w małych przestrzeniach w firmach, które nieczęsto organizują szkolenia lub spotkania.

Kształt
Kształt stołu jest ważny w sali konferencyjnej, gdyż stół to w rzeczywistości serce tego miejsca. Można wybrać stół kwadratowy, prostokątny lub okrągły. Stoły o ostrych krawędziach i we wspomnianych dwóch, pierwszych kształtach będą sprawiały, że uczestnicy poczują różnicę pozycji. Takie stoły wprowadzą hierarchię w trakcie pracy, gdy w przypadku stołu prostokątnego przy krótszym boku zasiądą osoby wyższe stanowiskiem, stażem lub szefostwo. Z kolei stoły okrągłe wprowadzą swobodną atmosferę i poczucie partnerstwa w firmie, co może korzystnie wpłynąć na więzi między członkami zespołu i wzajemny szacunek. Owalne kształty sprawiają, że rozmówcy są bliżej siebie i łatwiej jest nawiązać kontakt oraz znaleźć linię porozumienia.

Sala konferencyjna to miejsce wyjątkowo ważne w każdej firmie i warto zadbać o jej odpowiedni wygląd, by zyskać przychylność w oczach partnerów biznesowych oraz pracowników, którzy w eleganckim i zadbanym miejscu spotkań będą pracować efektywniej, pozostając skupionymi na swoich obowiązkach.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *