Wystrój wnętrza to pierwsza rzecz, na jaką uwagę zwracają klienci w biurze. Nie ma znaczenia, czy biuro jest w budynku firmowym czy w domowym zaciszu – musi być reprezentatywne. Styl, w jakim urządzimy swoje miejsce pracy zależy tylko od nas samych. Najczęściej polecane są styl klasyczny i industrialny, jednak dobry pomysł na wnętrze w innym stylu także się sprawdzi przy odpowiednim wykonaniu.

Klasycznie
Styl polecany szczególnie prestiżowym gabinetom i kancelariom prawnym ze względu na swoją wystawność i luksusowy wygląd. Styl klasyczny dodaje wnętrzu ekskluzywności i poczucia komfortu. Dzięki temu klient może poczuć się nieco przytłoczony, ale jednocześnie będzie miał świadomość współpracy z profesjonalistami w branży. Minusem stylu jest jego koszt, dlatego w większości przypadków mogą pozwolić sobie na taki wystrój tylko renomowane placówki. W klasycznych kompozycjach dominują ciemne barwy i ciężkie materiały. Bogate zdobienia są także mile widziane. Masywne, drewniane meble w odcieniu orzecha lub czekolady i skórzane siedziska to podstawa stylu. Ściany powinny być w jaśniejszych kolorach, niż wyposażenie dla utworzenia minimalnego kontrastu. W gabinecie powinno znaleźć się duże, centralnie ustawione biurko (serce gabinetu), skórzany fotel biurowy dla gospodarza, miękkie i eleganckie siedziska dla gości oraz biblioteczka z książkami dla uwydatnienia prestiżu. Dodatkowo komody, obrazy w zdobionych ramach czy ciężkie firany lub gruby dywan będą potęgować doznania klasy i wystawności.

Rustykalny klimat
Styl wywodzi się z starodawnych, wiejskich domów, które pamiętają przedstawiciele pokolenia starej daty. Domy, będące przykładami starego budownictwa przetrwały w niewielkiej ilości i w dużej części zostały zmienione z biegiem czasu z powodu zastosowania nowoczesnych rozwiązań i norm w budownictwie. Styl rustykalny czerpie z dawnych elementów wystroju. W takiej kompozycji dominować będą jasne, naturalne barwy – biel, ecru, beż lub brąz. Głównym materiałem będzie drewno lub kamień – stylizowane na stare, bielone, wycierane lub ługowane. Jeżeli chodzi o tkaniny to przede wszystkim rządzić będzie wełna, len i bawełna – grube i ciężkie materiały. Dekoracje będę proste i mogą cechować się ludowymi akcentami. Ozdoby wykonane z drewna, metalu czy gliny, a także stare i stylizowane przedmioty z czasów naszych dziadków będą doskonale wkomponowywały się w styl rustykalny.

Modernistycznie
Często spotykane w dzisiejszych czasach jest wnętrze modernistyczne – nowoczesne. O meble tego typu, szczególnie w atrakcyjnych cenach, jest najłatwiej. Jest to styl odpowiedni dla każdego i może wyglądać inaczej w zależności od stworzonej kompozycji, więc zapewnia dużą swobodę i możliwości. Mawia się, że jest to styl rodem z Ikea i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ duża część konsumentów właśnie tam kupuje komponenty do wystroju. Styl będzie cechował się wykorzystaniem materiałów syntetycznych i imitacji. Materiały będą lekkie. Wnętrza będą opierały się na jasnych kolorach i barwnych dodatkach, obowiązywała będzie prostota, przeważnie brak zdobień i homogeniczność kompozycji.

Możliwości na urządzenie miejsca pracy jest wiele w zależności od wybranego stylu. Podane powyżej propozycje to jedynie kilka wybranych i najpopularniejszych z wielu różnych opcji. Przy tworzeniu wyjątkowego biura można pokusić się o zakupy unikalnych mebli i dodatków na aukcjach, stronach internetowych, a nawet na lokalnych targach. W połączeniu ze standardowymi meblami ze sklepów stacjonarnych perełki znalezione we wcześniej wspomnianych miejscach mogą zapewnić niesamowite efekty.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *